10 تا از اشتباهات مرگبار قبل و بعد از وکس صورت

حذف موهای زائد بدن و صورت، همواره برای بسیاری از افراد دغدغه محسوب می گردد. امروزه، روش های مختلفی برای انجام این کار از سوی پزشکان پوست و مو یا حتی آرایشگران پیشنهاد می گردد که یکی از این روش ها، پاکسازی صورت از موهای زائد، توسط ماده ای به نام وَکس (wax) می باشد.

مطالبی که بعد از خواندن این متن خواهید آموخت
اشتباهات رایج در وکس صورت | فرحزاد کالا

ضرورت آگاه بودن از اشتباهات وکس صورت

در واقع، با کمک این روش وکس صورت، با کَنده شدن موهای زائد از ریشه، به مرور زمان رشد موها کندتر و نازک تر شده و همچنین منافذ پوستی شما سفت و بسته خواهند شد.

اما در روش وَکس صورت مانند سایر روش های مو زدائی ، نیاز است تا اطلاعات کافی را کسب نموده و سپس برای انجام آن اقدام کرد تا پس از آن از صورت با کمترین عوارض و مشکلات پوستی، عاری از هرگونه موی زائد شود.

در قسمت بعدی به تک تک اشتباهات رایج وکس صورت به طور مُفصل اشاره خواهیم کرد، به همین خاطر به شما پیشنهاد می کنیم حتما موارد ذکر شده در ادامۀ مقاله را با دقت مطالعه نمائید.

اشتباهات رایجی که در روش وکس صورت انجام می شود!

 • عدم تمیز کردن سطح پوست صورت از هرگونه چربی یا ذرات اضافی موجود، باعث خواهد شد تا موهای زائد به خوبی کَنده نشده و ضمناً انجام این کار، همراه با ایجاد جوش ها و التهابات پوستی صورت بگیرد.
 • بسیاری از افراد استفاده از وَکس صورت را هر روز یا هر هفته تکرار می کنند. این امر، به مرور زمان، علاوه بر ایجاد حساسیت های پوستی شدید، ممکن است باعث افتادگی پوست صورتتان شود.
 • پاکسازی صورت با دستگاه یا روش های دیگر و حتی ماساژ صورت در همان روز مو زدائی با وَکس، اشتباه رایج افراد است. این اتفاق باعث می شود تا پوست با التهاب بَدی مانند قرمزی، خارش و سوزش مواجه شود. بنابراین، توصیه می شود هرگز روز پاکسازی صورت، از وکس برای مو زدایی استفاده نکنید.
 • حتما مطمئن شوید که از یک وکس بهداشتی که دارای مجوز از وزارت بهداشت باشد استفاده کنید. استفاده از وکس های متفرقه و غیر بهداشتی باعث آسیب های جبران ناپذیری بر روی پوست می شود.
موم اپیلاسیون سیتی وکس | فرحزاد کالا
 • استفاده مکرر از یک کاردک برای کشیدن وَکس بر روی صورت، بسیار کار خطرناکی است. کاردک، به عنوان وسیله ای برای انتقال باکتری بر روی سطح پوست، باعث ایجاد جوش و بیماری های پوستی خواهد شد.

اشتباهات رایجی که پس از وکس صورت انجام می شود!

 • عدم مراقبت های پوستی پس از وَکس صورت، نکتۀ مهم دیگری است که بسیاری از افراد به آن توجه نمی کنند. با کمک یک ژل یا مواد تسکین دهندۀ بعد از اصلاح، می توانید به جلوگیری از التهاب سطح پوستتان پس از وَکس کمک کنید.
 • مواجهه با نور آفتاب، بلافاصله پس از وکس، سطح پوست را با سوزش، لک های قهوه ای و . . . روبرو خواهد کرد که اغلب ممکن است جبران ناپذیر باشد. برای چند ساعت، بهتر است پس از وکس، در مقابل نور آفتاب نباشید.
 • بهتر است چند ساعت بعد از وکس، به حمام بروید. آب ممکن است باعث ایجاد عفونت یا خشکی بیشتر پوست شود، بنابراین برای پاک کردن باقیماندۀ وکس بر صورت، لازم است از روغن بچه بجای آب استفاده کنید.
 • حداقل به مدت 24 ساعت از ایستادن در مقابل اشعه های خورشید و آفتاب شدید، پرهیز کنید. به این خاطر که پس از وکس صورت، پوست صورت حساس شده و ممکن است التهاب و قرمزی آن بیشتر شود.
 • پس از وکس صورت، اگر میزان جوش های قرمز پوست بیشتر دیده شد، بهتر است تعدادی یخ را در حوله بگذارید و بعد روی پوست صورتتان به مدت 5 دقیقه قرار دهید. این عمل به مرور زمان از میزان التهاب پوست صورتتان می کاهد.
 • به هیچ وجه جوش های صورتی که پس از وکس ایجاد شده اند را دستکاری نکنید. این اتفاق ریشۀ موها را تحریک کرده و باعث تشدید شرایط بد پوستی خواهد شد.
موم اپیلاسیون سیتی وکس | فرحزاد کالا

حساسیت به وکس

در رفع موهای زائد پوست صورت باید توجه داشته باشید که حفظ سلامت و طراوت پوست، بسیار پر اهمیت است. به همین دلیل، لازم است همواره، پیش از انتخاب هر یک از روش ها به ویژه، وَکس صورت از حساسیت های پوستی مطمئن شوید.

اگر صورت شما با زخم باز، خراشیدگی، تبخال همراه است یا مستعد آکنه و جوش های زیرپوستی می باشد، بهتر است روش دیگری را برای پاکسازی صورتتان انتخاب کنید. در صورت لزوم، می توانید با پزشک متخصص نیز مشورت کرده و سپس اقدام به وَکس صورت کنید.

طراحی سایت یاشار موسی وند

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سبد خرید
Instagram

پیگیری سفارشات و مشاوره

سلام به فرحزاد کالا خوش آمدید، برای دریافت مشاوره قبل از خرید و انتقادات و پیشنهادات با پشتیبان های ما در ارتباط باشید.
preloader