5 روش فوق العاده آسان و خانگی برای جلوگیری و از بین بردن قرمزی و جوش بعد از وکس

اگر در پوست شما تمیز نباشد یا محیطی که در آن قرار گرفته اید، از اصول بهداشتی برخوردار نباشد، مطمئن باشید با باز شدن منافذ پوستی پس از کَنده شدن موها، علاوه بر قرمزی شاهد ایجاد جوش های قرمز بزرگ با سر سفید نیز خواهید بود.

مطالبی که بعد از خواندن این متن خواهید آموخت
رفع قرمزی پوست بعد از وکس صورت | فرحزاد کالا

انواع روش های اپیلاسیون!

امروزه، روش های مختلفی برای حذف موهای زائد بدن و صورت روش های متنوعی پیشنها می شود که در میان آنها، وکس صورت یا موم بیشتر مورد توجه بانوان قرار گرفته است. دلیل استقبال از این روش مو زدائی، جداسازی مو از ریشه می باشد که به مرور زمان شاهد رویش کمتر موها خواهید شد.

اما استفاده از این روش نیز مانند برخی از روش های رفع موی زائد، شامل عوارضی پوستی است که باید تلاش کنیم تا این میزان از مشکلات پوستی را به حداقل برسانیم. عمده مشکل وکس صورت، ایجاد التهاب یا قرمزی اطراف نقاط وکس شده است که به دلیل تحریک فولیکول های پوست، چنین اتفاقی رخ می دهد.

دلایل قرمزی و جوش زدن پوست بعد از وکس چیست؟

با کشیدن موی زائد از ریشه، فولیکول های پوستی دچار التهاب شده و بنابراین بلافاصله قرمزی یا سوزش محسوسی احساس خواهید کرد که البته همراه با درد نیز خواهد بود.

برای اطلاع بیشتر از علت های جوش زدن و قرمزی پوست و جلوگیری از آن  مقاله  (دلایل باورنکردنی جوش زدن پوست بعد از وکس صورت) را مطالعه فرمائید.

اگر در پوست شما تمیز نباشد یا محیطی که در آن قرار گرفته اید، از اصول بهداشتی برخوردار نباشد، مطمئن باشید با باز شدن منافذ پوستی پس از کَنده شدن موها، علاوه بر قرمزی شاهد ایجاد جوش های قرمز بزرگ با سر سفید نیز خواهید بود.

بنابراین، برای از بین بردن قرمزی و جوش بعد از وکس در وهلۀ اول پیشنهاد می کنیم، حتما از نظافت محیط و همینطور پوست صورت مطمئن بوده و ضمناً از وسایل یکبار مصرف برای اپیلاسیون یا وکس صورت استفاده کنید.

در ادامه به روش های متداول جهت رفع قرمزی حاصل از وکس صورت خواهیم پرداخت. از شما دعوت می کنیم، حتماً به تمام نکات ذکر شده دقت و توجه داشته تا با در نظر گرفتن آنها، شاهد کاهش آسیب های پوستی پس از وکس باشید.

رفع قرمزی پوست بعد از وکس صورت | فرحزاد کالا

روش های رفع قرمزی پوست پس از وکس صورت چیست؟

  1. کمپرس آب سرد، شیر و یخ

در یک ظرف با اندازه متوسط، هر سه مواد ذکر شده را با هم مخلوط کنید. سپس پارچه یا حوله ای تمیز را داخل ظرف بخیسانید و به مدت 5 دقیقه روی پوست صورتتان بگذارید تا خُنَکای این ترکیب به منافذ پوستی ملتهب و قرمز نفوذ کند. سه مرتبه در روز و سه روز متوالی این روش را تکرار کنید تا به خوبی شاهد کمتر شدن قرمزی پوستتان شوید.

2. آلوئه ورا و عُصارۀ خیار

استفاده از آلوئه وار برای حفظ سلامت و طراوت پوست همواره پیشنهاد می شود. به این خاطر که یک مادۀ طبیعی بوده و به ندرت استفاده از آن با مشکلات پوستی گزارش شده است. آلوئه ورا به تنهایی از پَس کاهش التهابات پوستی بَرمی آید، اما اگر با خیار یا عصاره آن ترکیب شود، مطمئن باشید، علاوه بر قرمزی پوست، لطافت و شادابی پوستتان نیز بیشتر خواهد شد.

لازم است برای حدودا یکساعت این ترکیب را داخل یخچال بگذارید تا خنک شوند. سپس به مدت 20 دقیقه روی پوست صورت بِکِشید و بعد از گذشت مدت زمان مشخص شده، با آب گرم بشوئید.

3. پودر بچه یا نشاسته ذرت

چندین دهه است که مادران برای از بین بردن قرمزی و جوش کودکانشان به دلیل استفاده از پوشک یا موارد دیگر، پودر بچه را استفاده و پیشنهاد می کنند. در واقع پودر بچه، باعث تسکین و کمتر شدن التهاب پوستی خواهد شد. اگر پودر بچه در دسترس نیست، می توانید نشاسته ذرت و آب را مخلوط کنید، سپس ماده خمیری شکل را بر روی پوست قرار دهید.

4. ترکیب چای سبز و نعناع

چای سبز خاصیت کاهش درد و التیام پوست را دارد و نعناع نیز خاصیت خنک کنندگی. در نتیجه، ترکیب این دو باعث خواهد شد تا قرمزی پوست صورت و سوزش آن کمتر شود. بهتر است توسط پنبه از این ترکیب روی پوست صورت وکس شده بِمالید و پس از 15 دقیقه صورت خود را بشوئید.

رفع قرمزی پوست بعد از وکس صورت | فرحزاد کالا

5. روغن زیتون و درخت چای

روغن های طبیعی خاصیت ضد التهابی و مرطوب کنندگی دارند که این ویژگی آنها برای کاهش قرمزی پوست پس از وکس بسیار کارساز خواهد بود. لازم است روغن زیتون را توسط یک پنبه به قسمت ملتهب بزنید تا به مرور قرمزی آن کمتر شود.

نکتۀ مهم در خصوص روغن درخت چای ترکیب آن با آب است که حتما باید پیش از مالیدن آن بروی پوست ملتهب، با آب ترکیب شده و سپس توسط پنبه به پوست بمالید.

باید یادآور شویم که استفاده از روش وکس صورت مانند هر روش دیگر موزدائی با مشکلات پوستی همراه است که باید به نکات قبل و بعد از آن و اصول انجام وکس صورت توجه نمائید.

برای آنکه شما عزیزان از اطلاعات جامعی در این خصوص برخوردار شوید، پیشنهاد می کنیم حتما به مقالۀ (نکات حیاتی حائز اهمیت قبل و بعد از وکس صورت) توجه کرده تا از انتخاب آگاهانه این روش، رضایت داشته باشید.

اهمیت استفاده از وکس بهداشتی در جلوگیری از ایجاد جوش و قرمزی

وکس به عنوان یک ماده شیمیایی به دلیل تماس با سطح پوست در زمان انجام اپیلاسیون با وکس. می تواند تاثیرات مثبت و منفی را برای پوست داشته باشد.

به همین دلیل باید برای انجام وکس از یک محصول بهداشتی و اصل برای این این کار استفاده کرد.

طراحی سایت یاشار موسی وند

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سبد خرید
Instagram

پیگیری سفارشات و مشاوره

سلام به فرحزاد کالا خوش آمدید، برای دریافت مشاوره قبل از خرید و انتقادات و پیشنهادات با پشتیبان های ما در ارتباط باشید.
preloader