دلایل عجیب و باورنکردنی جوش زدن پوست بعد از وکس صورت

 از جمله دلایل جوش زدن بعد از وکس صورت، کَنده شدن موهای زائد به خصوص موهایی که ریشۀ ضخیمی دارند، همراه با التهاب، جوش و قرمزی خواهد بود. این میزان التهاب یا واکنش، در افرادی که پوست حساسی دارند، بیشتر دیده خواهد شد.

مطالبی که بعد از خواندن این متن خواهید آموخت
دلایل جوش زدن بعد از وکس صورت| فرحزاد کالا

آیا وکس صورت باعث ایجاد جوش بر روی پوست می شود؟

اگر به یک سالن زیبایی یا مرکز تخصصی پوست و مو مراجعه کنید، روش های زیادی برای حذف موهای زائد صورت به شما پیشنهاد خواهد شد. به ویژه اگر تا به حال فقط ژیلت، تیغ یا اصلاح با بند را انجام داده باشید، استفاده از روش هایی مانند اپیلاسیون با موم، وکس (شمع یا پارافین ذوب شده)، الکترولیز یا لیزر پیشنهاد خواهد شد.

انتخاب هر یک از این روش ها علاوه بر هزینه ای که باید پرداخت کنید، از مزایا و معایب فراوانی برخوردار خواهد بود. لازم است که پیش از انجام موزدائی پوست صورت، نسبت فوائد و مضرات آنها آگاهی داشته باشید تا با انجام صحیح این کار، سلامتی پوستتان حفظ شود.

به طور معمول و باتوجه به عوارض کمتر و قیمت مناسب وکس صورت نسبت به روش های دیگر، مانند لیزر و الکترولیز، استقبال از این روش به خصوص در میان بانوان بیشتر دیده می شود.

وکس صورت در حال حاضر، توسط موم و در اکثر مواقع با پارافین یا شمع در سالن های زیبایی انجام می شود. روش وَکسینگ، شما شاهد رشد کمتر و نازک شدن ضخامت مو خواهید شد که به مرور زمان، مسلماً درد کمتری نیز احساس خواهید کرد.

اما کَنده شدن موهای زائد به خصوص موهایی که ریشۀ ضخیمی دارند، همراه با التهاب، جوش و قرمزی خواهد بود. این میزان التهاب یا واکنش، در افرادی که پوست حساسی دارند، بیشتر دیده خواهد شد.

در ادامۀ مقاله در خصوص دلایل جوش زدن بعد از وکس صورت مطالب بیشتری با شما عنوان خواهیم کرد. بنابراین تا پایان همراه ما باشید.

دلایل جوش زدن بعد از وکس صورت | فرحزاد کالا

دلایل جوش زدن بعد از وکس صورت چیست؟

اِعمال فشار کم یا زیاد به سطح پوست صورت، باعث واکنش پوست نسبت به این رفتار خواهد شد. در روش وکس صورت، این میزان فشار به دلیل خارج کردن سریع موهای زائد از ریشه، بیشتر دیده می شود.

  • در وکس صورت، در حقیقت موها، از ریشه و با هر ضخامتی که باشند، جدا خواهند شد که جداسازی ناگهانی مو از ریشه، پوست را حساس تر و با واکنش متفاوتی روبرو می کند.
  • در وکس صورت به این علت که موها با شتاب و شدت زیاد از ریشه کَنده می شوند، التهاب و ورم ایجاد می شود که باعث بسته شدن فولیکول ها و منافذ پوستی خواهد شد. در نتیجه، در نقاطی زیادی از پوست شاهد بروز جوش صورت خواهیم بود.
  • از سوی دیگر، با تحریک فولیکول ها، مطمئناً با مشکل فولیکولیت ( موهای زیرپوستی) نیز مواجه خواهید شد. که راه جلوگیری از این مشکل و آسیب های دیگر پوستی پس از وکس صورت، در مقاله ای با عنوان بایدها و نبایدها در وکس صورت بیان شده است.

حساسیت پوست یکی از دلایل اصلی جوش زدن پوست بعد از وکس صورت

  • پیشنهاد می کنیم، حتماً پیش از انجام این روش، ابتدا مطالعۀ دقیقی داشته و سپس با خیال آسوده و با بروز کمترین آسیب پوستی، وکس را انجام دهید.
  • در کنار عامل اصلی گفته شده، برخورداری از یک پوست حساس با حساسیت های آلرژیک نیز ممکن است به تشدید جوش های صورت کمک کند. جوش هایی که اگر به درستی نسبت به درمان یا کاهش التهاب آنها، دقت نشود، با مشکلات پوستی بیشتری روبرو خواهید شد. اگر چنین پوست حساسی دارید، حتماً با مشورت یک پزشک متخصص، وکس صورت را برای موزدایی انتخاب کنید.
  • تمیز نبودن سطح پوست از هرگونه آلودگی پوستی پیش از وکس صورت، نیز ممکن است باعث بروز جوش بعد از صورت شود. پس بهتر است پیش از وکس، صورت خود را با یک شویندۀ ملایم تمیز کنید.
  • استفاده از وکس های متفرقه و غیر بهداشتی در این روش می تواند باعث ایجاد آسیب های جبران ناپذیری مانند ایجاد حساسیت برای پوست شود و یک از  اصلی ترین دلایل جوش زدن بعد از وکس صورت می باشد.

آگاهی از شرایط و ویژگی های پوست خود قبل از وکس صورت

بسیاری از افراد با آگاهی از چنین واکنش های پوستی، وکس صورت را برای حذف موهای زائد صورتشان انتخاب می کنند. نکتۀ مهم آگاهی داشتن نسبت به مراقبت های پیش و پس از وکس صورت است که در همین سایت، مقاله ای در این خصوص برای شما عزیزان آماده کرده ایم.

بنابراین با مطالعۀ دقیق هر یک از آنها، می توانید به عنوان یک فرد حرفه ای، وکس صورت را در خانه به راحتی و با بروز کمترین التهاب یا آسیب پوستی انجام دهید. هر چند بهتر است، برای دفعۀ اول، به یک سالن زیبایی مراجعه کرده و از یک وَکسِر حرفه ای بخواهید تا پوست صورتتان را با رعایت اصول و نکات بهداشتی، وکس کند.

نکتۀ مهم اینکه، اگر دارو یا کرم خاصی برای پوستتان، استفاده می کنید، حتماً به وَکسِر اطلاع دهید تا با شناخت کامل شرایط پوستی‌تان، وکس صورت سالمی انجام دهد.

طراحی سایت یاشار موسی وند

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سبد خرید
Instagram

پیگیری سفارشات و مشاوره

سلام به فرحزاد کالا خوش آمدید، برای دریافت مشاوره قبل از خرید و انتقادات و پیشنهادات با پشتیبان های ما در ارتباط باشید.
preloader